Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Marmara Kariyer Fuarı Gerçekleştirildi
27.02.2024

 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin koordinasyonu, Kocaeli Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı, Kocaeli Kongre Merkezi’nde 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı olarak paydaşı olduğumuz fuarda;

 

Standımızda etkinliklerimiz devam ederken, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sayın Osman ÇAKAR, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Uğur MUSLU, Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Sayın Seyit Sezai DUMAN ile Tetkik Hakimler Sayın Enes ÖZDEMİR, Sayın Hüseyin DOĞAN, Sayın Musa USTAOĞLU ve Sayın Mustafa Arda OCAK Kocaeli merkez ve mülhakat adliyelerimizdeki savcılık bürolarını ve mahkemeleri ziyaret ederek personellerimizle sohbet etti.

 

Standımızı ziyarete gelen misafirlerimize Cumhuriyet Savcılarımız, Hakim-Savcı adaylarımız, müdürlerimiz, adli birimlerimizde görevli çalışanlarımız ile infaz koruma memurlarımız tarafından adliyelerdeki ve ceza infaz kurumlarındaki görev alanları, adli işleyişte yaşanan süreçler, mesleklerin güzel ve zorlu yanları gibi konular hakkında bilgiler verilerek misafirlerimizin kariyer planlamalarında ihtiyaç duyabilecekleri düşünülen hususlara yönelik tecrübeler aktarıldı.

 

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımızın katılımıyla “Fakülteden Kürsüye” sempozyumu düzenlenerek hakim-savcı mesleğinin süreçleri, büroların ve mahkemelerin çalışma usulleri gibi konu başlıklarında bilgilendirmeler yapıldı. Soruşturma ve kovuşturma evresinden oluşan adli yargılama sürecini daha iyi gösterebilmek amacıyla soruşturma evresine ilişkin temsili bir ifade ve sorgu anı ile kovuşturma evresine yönelik kurgusal bir ağır ceza mahkemesi duruşması yapıldı.

 

İki ayrı oturum halinde klavye yarışması düzenlenerek dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

 

Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün “Sanat İyileştirir” projesi kapsamında hazırlanan ve uyuşturucu bağımlılığının konu edinildiği “Denizyıldızım” isimli tiyatro oyunu sahnelenerek uyuşturucunun insan yaşamına verdiği zararlara bununla birlikte uyuşturucu bağımlılığından kurtulmanın mümkün olabileceğine vurgu yapıldı.

 

Tüm çalışma arkadaşlarımızın eşliğinde Sekapark Uçurtma Tepesinde Şanlı Bayrağımız dalgalandırıldı.

 

Bu vesileyle; Marmara Kariyer Fuarı’nın hayırlı olmasını diler, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve hem standımıza hem de tüm etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren misafirlerimize teşekkür ederiz.

Adres

Körfez Mahallesi Hafız Binbaşı Cd. No:5 P.K: 41040 İzmit / KOCAELİ

Telefon

0262 332 18 63-67

Faks: 0262 331 23 09

E-Posta

kocaelicbsisaretadalet.gov.tr