Cumhuriyet Başsavcılığımız, Down Sendromlu Ceren'in En Büyük Hayaline Ev Sahipliği Yaptı.

22.03.2021

 

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞIMIZ,

DOWN SENDROMLU CEREN’İN EN BÜYÜK HAYALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 

Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin down sendromlu öğrencisi 30 yaşındaki Ceren YİĞİT’in en büyük hayali kısa bir süreliğine de olsa gerçek oldu.

Ceren’in en büyük hayali Başsavcı olmak. Bu durumun farkında olan Kurum İdaresinin ve Eğitmeni Yusuf BOZ’un Cumhuriyet Başsavcılığımızla iletişime geçmesi üzerine, Ceren YİĞİT’i hayaline yaklaştırabilmek, yüzünde küçücük bile olsa tebessüm yaratabilmek amacıyla, Ceren’in Cumhuriyet Başsavcısı olacağı bir etkinlik gerçekleştirildi.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününe ithafen gerçekleştirilen etkinliğimizde;

Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Habib KORKMAZ, Down Sendromlu kızımız Ceren YİĞİT ile annesi Hatice YİĞİT’i, Gün Gelişim Özel Eğitim Okulları Kurucusu Fatih EKİNCİ ile Okul Müdürü Mehtap DANIŞMAN ve etkinliğin fikir mimarı olan Eğitmen Yusuf BOZ’u makamında ağırladı.

Etkinlik boyunca Başsavcı makam koltuğunda oturan Ceren’in hayalini yaşadığı dakikalarda gözlenen mutluluğu, Cumhuriyet Başsavcılığı olarak bizim de mutluluğumuz ve motivasyonumuz oldu.

Hiçbir farkımız bulunmayan, 1 fazlalıkla özel bir nitelik kazanan down sendromlu bireylerimizi hayatın her alanında daha aktif görmeyi diliyor, kısa süreliğine Başsavcımız olan Ceren YİĞİT nezdinde tüm down sendromlu bireylerimize mutluluk ve başarı dolu bir yaşam diliyoruz.

                                               Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı

Adres

Körfez Mahallesi Hafız Binbaşı Cd. No:5 P.K: 41040 İzmit / KOCAELİ

Telefon

0262 332 18 63-67

Faks: 0262 331 23 09

E-Posta

kocaelicbsisaretadalet.gov.tr